Muhsin Yazıcıoğlu’nun Avukatından Çok Önemli Açıklama

AA
30 Temmuz 2016
Muhsin Yazıcıoğlu’nun Avukatından Çok Önemli Açıklama

BBP’nin lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında o dönemde birçok iddia gündeme gelmişti. Darbe girişiminin ardından gözaltına alınan üst düzey isimler ve helikopter kazasının olduğu dönemde görevde olan kişilerde gözaltına alındı.

Yazıcıoğlu’na suikast yapıldığına dair çok ciddi iddialar mevcuttu. Darbe girişiminin ardından gözaltına alınan isimlerin arasında şüphelilerin bulunması bu iddiaları güçlendirdi. Helikopter kazasında FETÖ izi olabileceği ihtimalleri üzerine, Yazıcıoğlu’nun avukatından açıklama geldi. Avukat, üç şüphelinin koruma altına alınmasının gerektiğini örgütün bu şüphelileri öldürebileceğini söyledi.

Dava Hakkında Takipsizlik Kararı Verilmişti

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardındaki gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Dava yakın zamanda takipsizlik kararı verilerek kapatılmıştı. Olay yerine giden inceleme ekibinde bulunan şüpheliler ‘suikast delillerini kararttıkları’ gerekçesiyle suçlanıyordu.

Şüpheliler Erdoğan’ı Öldürmeye Giden Ekibin İçindeydi

Helikopterin radar altimetre sini söken Astsubay Aydın Özsıcak ile kaza kırım ekibinin başındaki Yarbay Davut Uçum’un 15 temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece cumhurbaşkanının otelini basan ve onu öldürmeye çalışan hainler olduğu öğrenildi. Bu gelişmeler Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikaste kurban gittiği ve delillerin bizzat FETÖ tarafından karartıldığı ihtimallerini güçlendirdi.

Davanın Üçüncü Şüphelisi Darbeden Tutuklandı

Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası soruşturmasında şüpheli olarak suçlanan bir diğer üçüncü isim, FETÖ’cü Emniyet Müdürü Dursun Özmen’in darbe soruşturması kapsamında tutuklandı.

Yazıcıoğlu Ailesi Dosyanın Yeniden Açılmasını Talep Ediyor

Yaşanan bu gelişmeler karşısında Yazıcıoğlu ailesi hakkında takipsizlkik kararı verilen dosyanın yeniden açılmasını talep ediyor ve yeniden bu dosya için soruşturma başlatıldı.

132 Şüpheli Hakkında Takipsizlik Kararı Verilmişti

Helikopter kazası 25 Mart 2009 tarihinden sonra suikast iddiaları gündeme gelmiş ve yargıya taşınmıştı. Ancak bir ay önce Kahramanmaraş davada adı geçen 132 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi. Çok tartışılan bu takipsizlik kararının ardından darbe girişiminin olması ve FETÖ’nün devlet kurumları içindeki yapılanması ve ihaneti sonrası Yazıcıoğlu’na suikast yapıldığı ve örtüldüğü iddialarını güçlendirdi.

FETÖ Gözdağı Vermiş

Yarbay Davut Uçum helikopter kazasında kaza kırım ekibinin başındaydı. Darbe girişiminin ardından gözaltına alınan FETÖ’cü yarbay Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin davalar açıldığını ve FETÖ’nün kendisine bu konuda gözdağı verdiğini söyledi.

Arama-Kurtarma Çalışmalarının Aksamasına Neden Olmuştu

Helikopter kazasına ilişkin davada önemli şüphelilerden olan Dursun Özmen, kazanın olduğu zaman ‘Yazıcıoğlu’nun bacağı kırık, ambulansla hastaneye götürülüyor’ diyerek arama çalışmalarının aksamasına neden olmuştu.

Yazıcıoğlu’nun Avukatından Çok Önemli Uyarı

Darbe soruşturması kapsamında tutuklanan kişilerin aynı zaman da Yazıcıoğlu davasının en önemli şüphelileri olduğuna dikkat çeken ailenin avukatı, şüpheliler susturulmadan konuşturulsun dedi. Avukat, bu örgütün devlet içinde çok ciddi yapılanmalarının olduğunu şüphelilerin konuşturulmasını ve bu davanın aydınlatılmasını istediklerini belirtti.

Muhsin Yazıcıoğlu Davası Yeniden Açıldı

Avukatların suç duyurusunda bulunması sayesinde Yazıcıoğlu’nun davası yeniden açıldı. Yazıcıoğlu’nun ölümünde FETÖ’nün parmağı olduğu yönündeki iddialarının güçlendiğini söyleyen ailenin avukatı Kemal Yavuz, “Dava dosyasındaki şüpheliler darbe teşebbüsünden tutuklandı. Bunlar çok önemli. Ayrıca Fetullah Gülen’e ait olduğu söylenen bir ses kaydı var. İşte tüm bunların incelenmesi ve yeniden soruşturulması için dosya tekrar açıldı” dedi.

 

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN