Kan Donduran İfade: Şehit Polislerin Parasını Aldık

30 Temmuz 2016
Kan Donduran İfade: Şehit Polislerin Parasını Aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ının kaldığı otele saldırı yapanların arasında yer alan ‘ Paşa ‘ lakaplı Zekeriya Kuzu verdiği ifadede şehit polislerin para ve cüzdanlarını aldıklarını söyledi.

FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuzda gerçekleştirdikleri darbe girişimi sırasında Marmaris de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenleyen ‘Paşa’ lakaplı Zekeriya Kuzu ifadesinde kan donduran bir ifade verdi.

“Sonra Helalleşiriz, Ölenlere  Dua Edin”

Zekeriya Kuzu vermiş olduğu ifade de kaçtıkları sırada şehit ettikleri iki polisin para ve cüzdanlarını aldıklarını itiraf etti. Şükrü Binbaşı’nın “Sonra helalleşiriz ölenlere dua edin” dediği öğrenildi. Koordinasyonu sağlayan binbaşına herkes barbaros diye hitap ederdi.

Ateş Edilirse Karşılık Verin

Zekeriya Kuzu ifadesinde, koordinasyonu sağlayan binbaşının helikopterinin ‘birinin havada kalacağı ateş edildiği takdirde karşılık verileceğini söyledi’ dedi. Sivil vatandaşlar alandan uzaklaştırıldı bir anda çatışma çıktı. Şükrü binbaşının taarruz tipi el bombası attığını gördüm dedi. Yanımızdakiler de bize boş durmayın ateş edin diyorlardı içeridekilerini süründürerek yanımıza getirdiler hatta birinin başının yanında ateş ettiler.

Şükrü Binbaşı İçeride Ne Varsa Alın Gelin Dedi

Zekeriya Kuzu ifadesinde, binbaşının içeri de ne kadar silah varsa alın gelin dediği öğrenildi. İçeriden bir uzun namlulu silahla birkaç tabanca ve gece görüş dürbünü aldık. Yerdeki polislerin paralarını ve cüzdanlarını da aldık.

Herkes Hizmet Hareketindeydi

Çatışma çıktıktan sonra silahları alıp gittik. Mola yerinde binbaşı herkes hizmet hareketinden mi diye sordu ve kimse bu soruya itiraz etmedi dedi. Kuzu ifadesinde tahminimve herkes hizmet hareketindeydi. İsmail Yüzbaşı ve Şükrü binbaşı yakalandığımız takdirde bizi öldürürler dediklerini ne olursa olsun hayatta kalmamız gerekiyor dediği öğrenildi.

 

 

 

Anahtar Kelime: , , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN