O Ülke FETÖ’ye Kucak Açtı!

AA
28 Temmuz 2016
O Ülke FETÖ’ye Kucak Açtı!

Mısırda ki darbe yönetimi, FETÖ mensuplarına kucak açtı örgüt mensuplarının Mısır’ı karargah olarak kullanacağı iddia ediliyor.

Türkiye’deki darbe girişimini destekleyen ve buna yönelik yayınlar yapan Mısır televizyonlarına konuk olan FETÖ mensupları Fetullah Gülenin  Türkiye’ye iltica edeceğini  iddia etti.

Gülen’in Talebini Değerlendiririz

Mısırlı birmilletvekilinin  Fethullah Gülen’e sığınma imkânının verilmesini savunmasından sonra Mısır’dan bu konuyla ilgili olarak bu kez Başbakan düzeyinde açıklama geldi.

Mısır’da darbe sonrası göreve gelen isimlerden Başbakan Şerif İsmail, Gülen’in sığınma talebinde bulunması durumunda bunu değerlendireceklerini açıkladı.İsmail, şu an için Gülen’in kendilerine böyle bir talepte bulunmadığını da söyledi.

Kahire Bölge Karargahı Yapılacak

FETÖ’nün Arap ülkelerinde faaliyet te bulunan üst düzey mensuplarının Mısır’da gizli bir toplantı yaptığı ve bu toplantıda Kahire’yi bölgenin merkez karargahı olarak kullanma kararı aldıkları yönünde iddialar var. Mısır da görev yapmış ve Mısır’ı çok iyi bilen ve yetkililerle yakın ilişki içinde olan kişi FETÖ mensuplarının Mısır’a gelmeye başladıklarını öne sürdü.

Fethullah Gülen Mısıra İltica Edecek

Türkiye’de darbe girişiminin ardından darbe girişimini destekleyen yayınlar yapan Mısır televizyonlarına konuk olarak katılıp Türkiye aleyhinde yorumlarda bulunan FETÖ mensuplarına yenilerinin eklenmesi ve yönetime yakın çevrelerin, FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen’in “Mısır’a iltica edebileceği” yönündeki önerileri, görgü tanıklarının ifadeleriyle örtüşüyor.

1915 Olaylarına Soykırım Demişlerdi

Mısır da bir grup milletvekili 1915 olaylarını soykırım olarak adlandırılıp bir tasarı hazırladılar bu tasarıyı parlamentoya sürmüşlerdi.

FETÖ 1990 Yıllarından Beri Faaliyet Gösteriyor

FETÖ Mısır’da 1990 yılından beri faaliyetlerinde devam ediyor. Mısır’da Arapça yayın yapan dergileri basıp diğer Arap ülkelerinde dağıtıyorlar ve özel öğrenci yurtları ile de faaliyetlerine devam ediyorlar. FETÖ’nün başkent Kahire’de dil kursları ve yayın evleri de faaliyetlerine devam ediyor.

Anahtar Kelime: , , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN