Japon Devi Koç Holding’e Ortak Oldu

Son Güncelleme 14:20
7 Kasım 2016
Japon Devi Koç Holding’e Ortak Oldu

 Japonya’nın en büyük holdinglerinden olan Japon Mitsui, Koç Holding’in teknoloji yatırım şirketi Inventram’a yüzde 30 ortak oldu.

Japonya’nın en geniş ölçekli holdinglerinden olan  Mitsui&Co, Koç Holding’in KCHOL.IS teknoloji yatırım şirketi Inventram’a yüzde 30 ortak oldu.

TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİNE GÜVENİYORUZ

Mitsui& Co Europe kurumsal planlama başkanı Naotaka Hayashi, düzenlenen ortaklık imza töreninde, Türkiye ekonomisinin potansiyeline güvenerek bu yatırımı yaptıklarını belirterek, “Koç (grubunun) uzmanlığına güveniyoruz ve küresel iş ağımız ile bu ortaklığa katkıda bulunabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

YENİ YATIRIMLARA KAPI AÇACAK

Mitsui&Co’dan Hayashi; “Koç ile yaptığımız ortaklığın başka işbirlikleri için de yeni kapılar açacak önemli bir adım olacağına inanıyorum” dedi.

ÜLKEMİZ EKONOMİK DİRENCİNİ KORUYOR

koc-holding

Koç Holding Başkanvekili Ali Koç konuyla ilgili; “Mitsui ile kurduğumuz ortaklığın Japonya’dan ülkemize gelecek yeni yatırımlar için de kapı açmasını diliyorum. Teknoloji yatırımları ve inovasyonu artıracak teşvik, eğitim ve yasal çerçevenin geliştirilmesi önem arz ediyor. Ülkemiz yurt içi ve yurt dışı çalkantılara rağmen ekonomik direncini koruyor.” açıklamasında bulundu.

JAPONYA’NIN DEV ŞİRKETİ

Mitsui& Co. Ltd. dünyanın en çeşitli ve kapsamlı faaliyet yelpazesine sahip ticaret, yatırım ve hizmet şirketlerinden biri konumunda. Merkezi Tokyo’da bulunan Mitsui, 66 ülkedeki 12 ofisinin yanı sıra dünya çapında 420 bağlı kuruluş ve ortak şirketin yer aldığı küresel bir ağa sahip.

 

Son Güncelleme 14:20

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN