Dünya Devi Firma’dan İzmir Bergama’ya Büyük Yatırım

15 Temmuz 2016
Dünya Devi Firma’dan İzmir Bergama’ya Büyük Yatırım

Dünya Devi Firma İzmir Bergama’yı Seçti.

Rüzgar türbinlerinin üretiminde dünyanın en iyilerinden olan Danimarkalı şirket, 40 milyon Euro’luk yatırımla İzmir Bergama’yı seçti.

Danimarkalı LM Wind Power Blades Turkey Sanayi ve Tic. A.Ş. şirketi, dünyanın en büyük rüzgar türbinleri üreticilerinden. Firma son aldığı yatırım kararıyla Bergama bölgesini seçti. Şirket rüzgar türbinleriyle yenilebilir enerjide büyük bir adım atacak.

Dev yatırımın bilgilentirme toplantısı Bergama Ticaret Odası Sosyal Tesisleri Tarihi Tonoz’da gerçekleştirildi. Toplantıya ergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, OSB (Organize Sanayi Bölgesi) Müteşebbis Heyet Başkanı İbrahim Gökçeoğlu, İzmir Vali Yardımcısı ve OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Celal Ulusoy, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever, Bergama Ticaret Odası Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fikret Ürper, OSB Bölge Müdürü Burak Akgün, siyasi parti temsilcileri ile yatırımcı firma LM Wind Power Blades Turkey Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ben MalefiJt katıldı.

Son Dönemin En Büyük Yatırımlarından

Bedeli 40 Milyon Euro olan dev yatırımın için düzenlenen toplantı sonrasında BOSBİ Müteşebbis Heyet Başkanı ve EBSO Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu açıklamalarda bulundu. Bu yatırımın henüz başlangıç olduğunu ve devamının geleceğini söyledi. Bu dev yatırım ile birlikte Bergama’nın çevresinin değişeceğini ve yeni projelere referans olacağını belirtti.

İzmir ve Türkiye İçin Büyük Bir Yatırım

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise: “Bergama’nın. 2 bin 500 yıllık eşsiz güzellikleri olan bir tarihi var. Benden önceki konuşmaları dinlerken Neil Armstrong’un aya ilk adım attığındaki sözü aklıma geldi. İnsan için küçük ama insanlık için büyük bir adım demişti. Bizlerde bugün benzeri bir şeyi Bergama’da yaşıyoruz. 2 bin 500 yıllık bu kadim kentin tarihi için belki küçük ama geleceğini kurgulama adına büyük bir adıma tanıklık ediyoruz. İşin en başından bugüne değin emeği geçen herkese tüm Bergamalı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Herkesin büyük emeği var. Biriktire biriktire bugüne geldik. O bölgenin tarla olarak alınması, OSB ile ilgili düşüncelerin somuta dönmesi sürecinde görevde bulunan herkes bir şeyler yaptı ve ortaya hepimizi gururlandıracak bir tablo çıktı.” şeklinde konuştu.

1 Temmuz 2017’de Aktif Hale Gelecek

Danimarkalı firmanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ben MalefiJt “Çalışmalar Pazartesi günü zemin düzenlemesiyle başlayacak. Planladığımız yatırımın üst üretime geçiş tarihide 1 Temmuz 2017 olarak öngörüldü. Bizim bu yatırımı burada yapmamızı sağlayan tüm paydaşlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda kurdele kesildi ve ilk kazma vuruldu.

 

IHA

 

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN