İşte 3. Havalimanının En Güzel Özelliği

27 Ekim 2016
İşte 3. Havalimanının En Güzel Özelliği

İş adamı Nihat Özdemir, 3. havalimanı bittiğinde, bir yolcu 13 dakika gibi kısa bir zamanda polis ve gümrük kontrolünden geçip çıkış yapabileceğini söyledi.

Türk İş Dünyası panelinde konuşan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul’da yapımı devam eden 3. havalimanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özdemir, “bir yolcu 13 dakikada polis ve gümrük kontrollerinden geçip taksiye binebilecek” dedi.

BİR YOLCU 13 DAKİKADA VALİZİNİ ALIP ÇIKIŞ YAPABİLECEK

nihat-ozdemir

Havalimanın 2018’in ilk çeyreğinde açılmasının planlandığını belirten Özdemir, “Dünyada bir uçak köprüye yanaşınca bir yolcu köprüye ayağını attıktan 11 dakika sonra polis ve gümrük kontrolünü yapmış bagajını almış taksiye binen bir havalimanı var. Bu Singapur Changi Havalimanı. Biz bu 3’üncü havalimanını yaparken hedefimiz 13 dakikada yolcumuz valizini alacak polis ve gümrük kontrolünden geçecek ve taksiye binecek bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

“GELİŞMİŞ ÜLKELERİN İNOVASYONLARINA YATIRIM YAPIYORUZ”

Bloomberg HT Haber Koordinatörü Ali Çağatay’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşan Özdemir, gelişmiş ülkelerin inovasyonlarına yatırım yaptıklarını belirterek, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Hedefimiz; bu rakamı arttırmak. Daha da yayılarak gitmek istiyoruz. Afrika, Balkanlar, Pakistan çok ülkeyle iş yaptık. Marka bir firma olma yolunda yürümekteyiz. Sabiha Gökçen Havalimanı’nı 30 aydı sözleşmemiz. Emine Hanım’ın da uçakları oradan kalkıyordu. En büyük müşterimizdir, hala devam ediyor. Temel atma töreninde ’18 ayda bitireceksiniz’ dedi. Hemen başladık. 18 ay olan 29 Ekim gününe denk geliyordu o gün geldi açılışını yaptı ve çalışmaya başladı. Aldığımızda 3.5 milyon yolcusu vardı. Bugün geçen yılki rakamlara göre 26 milyon yolcu geçmiş. 3’üncü havalimanını aldık, yapıyoruz.”

“Çok önemli müşteri rahat edeceği huzur bulacağı bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz. Yani uçarken stres altında uçmayacak. Gelirken de o kadar rahat ve konfor dolu havalimanı yapmaya çalışıyoruz. Dünyada bir uçak köprüye yanaşınca bir yolcu köprüye ayağını attıktan 11 dakika sonra polis ve gümrük kontrolünü yapmış bagajını almış taksiye binen bir havalimanı var. Bu Singapur Changi Havalimanı var. Biz bu 3’üncü havalimanını da yaparken hedefimiz 13 dakikada yolcumuz valizini alacak polis ve gümrük kontrolünden geçecek ve taksiye binecek bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz. 2018’in ilk çeyreğinde bunu hizmete açmayı hedefliyoruz. Kosova’da da böyle bir havalimanı yaptık. Senegal’de Mısırda, Rostov Havalimanını yapıyoruz. Bütün buralarda inşaat tekniklerinin en hızlı en modern şekilde nasıl inovasyonda kullanabiliriz hesabını yapıyoruz.”

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN