Büyük İstanbul Otogarının İsmi Değişti

AA
28 Temmuz 2016
Büyük İstanbul Otogarının İsmi Değişti

FETÖ darbe girişiminin ardından kaybettiğimiz şehitlerin hatirasini yaşatmak için İstanbul Otogarının ismi “15 Temmuz Demokrasi Otogarı” olarak degişti.

FETÖ’nün 15 temmuz darbe girişiminin ardından türk halkı meydanlara çıkarak darbe girişimini önledi. Çok sayıda şehit ve yaralı verdiğimiz bu kanlı darbe girişiminin ardından kaybettiğimiz şehitlerin isimleri bu demokrasi zaferinin adi birçok yere verilmeye başlandı.

15 Temmuz Demokrasi Otogarı

FETÖ darbe girişiminin ardından kaybettiğimiz şehitlerin hatirasini yaşatmak için bir çok yerini isminde değişiklikler yapılıyor. Bu bağlamda İstanbul Otogarının ismi “15 Temmuz Demokrasi Otogarı” olarak degişti.

Darbe Girişimine Tepki Olarak Değişiyor

Avrasya Terminal İşletmeleri AŞ bünyesinde hizmet veren İstanbul Otogarı,Galip Öztürk Yatırımlar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürktarafından otogarın isminin degiştirildiği açıklandı. Degişikliğin sebebi ise FETÖ’nün darbe girişimine tepki olarak yapildigi belirtildi.

Bu Mücadeleyi İstiklal Mücadelesi Olarak Görüyoruz

AVTER yönetim kurulunun almış olduğu kararın önemli olduğunu bunun bir ikinci istiklal mücadelesi olduğunu belirten Öztürk, milletimizin 15 Temmuz akşamı büyük bir mücadele verdiğini dile getirdi ve şehitlerimize rahmet diledigini belirtti.

Kendisininde Gülen Örgütünün Kumpasına Geldiğini Söyledi

Bu kirli yapının kumpasına geldiğink ve mağdur olduğunu ifade etti ve şunları ekledi sözlerine;

“İlerleyen dönemde 15 Temmuz’da ülkemizin nasıl bir uçurumdan döndüğünü çok daha iyi anlayacağız. Zaten terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen‘in yaptığı açıklamalar, ülkemizi kimlere satmak istediklerini, kimler adına işgal etmek istediklerini açıkça gösteriyor. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan, Başbakanımız Binali Yıldırım’dan ve FETÖ‘nün darbe girişimine karşı çıkan diğer siyasi liderlerden de Allah razı olsun. ‘Bu vatan mücadelesidir’ deyip birlik oldular. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde milletimiz FETÖ’cü vatan hainlerine geçit vermedi.”

Önümüzdeki Günlerde Tabelası Asılacak

Avter yönetim kurulunun almış olduğu bu karar ile birlikte önümüzdeki günlerdr otogarın yeni ismi tabelada yer alacak.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN