Rus Öğrenciler İçin Eğitim Yasağı Kalktı

1 Eylül 2016
Rus Öğrenciler İçin Eğitim Yasağı Kalktı

Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı Uluslararası Departman Başkanı Nikolay Toyvonen, Rus öğrencilerin Türkiye’de eğitim görmesine getirilen yasağın kaldırıldığını açıkladı.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizinin ardından getirilen yasaklar, ilişkilerin normale dönmesi ile birlikte tek tek kaldırılmaya devam ediyor. Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Rus öğrencilerin Türkiye’de okumasına yönelik getirilen yasağın kaldırıldığını açıkladı.

İLK ÖNCELİĞİMİZ GENÇLERİN GÜVENLİĞİ

Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı Uluslararası Departman Başkanı Toyvonen, Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı konuşmada “Kısa bir süreliğine öğrencilerimizin Türkiye’ye gidişine kısıtlama getirdik. Çünkü onların güvenliğini garanti edemiyorduk” dedi.

Rus öğrencilerin Türkiye’de okumasına yönelik yasak hakkında sorulan soruya ise, “Artık charter seferleri açıldı. Bu yüzden böyle bir kısıtlama yok. Fakat bildiğiniz üzere, orada hala çeşitli olaylar yaşanmaya devam ediyor. Bu yüzden bizim ilk olarak kendi gençlerimizin güvenliğini düşünmemiz gerek” cevabını verdi.

 

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN