PAEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

20 Eylül 2016
PAEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

2016-2017 Eğitim ve öğretim dönemi Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğü’ne 2 bin komiser yardımcısı alımı için sınav sonuçları hakkında detaylar belli oluyor. 1800’ü erkek, 200’ü kadın olmak üzere toplamda 2 bin aday sınav sonuçlarını heyecanla bekliyor. İşte ayrıntılar…

PAEM’e alınacak komiser yardımcılığı için 2 bin aday sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerken sonuçlarla ilgili son dakika ayrıntılar da gelmeye devam ediyor. Sonuçlar Polis Akademisi sitesi üzerinden takip edilecek. Sınavlarda adayların başarı sıralamasını, KPPS puanının yüzde 30’u, fiziki yeterlilik sınavı puanının yüzde 30’u ve mülakat sınavı puanının yüzde 40’ı belirleyecek.

ASIL ADAYLAR EĞİTİME NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Asıl olarak kazanan adaylar 25 Eylül 2016 tarihinde saat en geç 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Ankara/Gölbaşı yerleşkesinde hazır bulunması gerekiyor. 26 Eylül 2016 tarihinde ise intibak eğitimine başlayacaklar.

YEDEK ADAYLARIN DİKKATİNE

Asıl olarak kazanmış ve Polis Amirleri Eğitimi Merkezine geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine yedek adaylar başarı durumuna göre çağırılacak.

SINAV SONUÇLARI

Adaylar sınav sonuçlarını, Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN