MEB, Kurs Başvurularını EBA Üzerinden Alacak

20 Eylül 2016
MEB, Kurs Başvurularını EBA Üzerinden Alacak

MEB, bu yıl içinde açacağı kursların başvurularını EBA üzerinden almaya başlıyor. Peki kurs başvuruları ne zaman başlıyor? İşte ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu yıl içinde açacağı kursların başvurularını EBA üzerinden alacak. Kurslar öğrencilere ekstra öğrenme imkanları sunarken, öğretmenlere de ek gelir kapısı olarak fayda sağlıyor. İşte EBA ile ilgili ayrıntılar…

EBA KURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı içerisinde MEB, EBA kurs başvurularını 22-27 eylül tarihleri arasında alacak. Kursa başvurular 5,6,7,8, ve 9,10,11,12. sınıfta okuyan öğrenciler tarafından yapılacak ve haftalık 18 saate kadar alınacak eğitim 6 farklı ders için geçerli.

Kurslarla ilgili haftalık programlar, kazanım testleri ve diğer ayrıntılar Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında e-kurs modülünde yayımlanacak.

E-KURS AYRINTILARI

E-kurs, MEB tarafından yayımlanan ve öğrencilerin eğitimine destek veren bir uygulamadır. Öğrenciler e-kurs aracılığıyla istedikleri dersler hakkında bilgi sahibi oluyor ve o ders hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabiliyor.

Öğretmenler ise ders vermek istedikleri kursları seçerek beyanda bulunuyorlar. Öğrencilerin o dersleri seçmeleri durumunda takviye kurslar açabiliyorlar. Bu işlemler EBA sistemi üzerinden mümkün olacak.

E-KURS BAŞVURULARI

MEB’e bağlı öğrenim gören öğrenciler ve mezun öğrenciler için açılan kurslara http://odsgm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr adresleri üzerinden erişim sağlanacak.

Resmi veya özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile açık öğretim öğrencilerine yönelik kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kursları ise yaygın eğitim kapsamında Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğunda açılacak.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN