Manisa`da Yeni İtfaiye Personeline Eğitim

15 Temmuz 2016
Manisa`da Yeni İtfaiye Personeline Eğitim

Manisa İtfaiyesinden Yeni Personeline Eğitim

Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibine yeni katılan personellerine 5 haftalık eğitim veriyor. Zorlu eğitimde itfaiye erleri zamana karşı yarışıyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda göreve yeni başlayan personellerini 5 haftalık eğitime tabi tutuyor. Soma, Gölmarmara, Saruhanlı, Salihli, Demirci ve Alaşehir’de kurulan itfaiye müfrezelerinde görevlendirilmek üzere Salihli Eski Kapalı Cezaevi`nde eğitimler gerçekleştiriliyor.

manisa itfaiye 1

Yeni itfaiye erlerine Salihli Kapalı Cezaevi`nde uygulamalı eğitim verdiklerini söyleyen İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül, “Personelimize, yanma ve yangın bilgisi, yangın söndürme yöntemleri, yangın sınıfları, tehlikeli kimyasal maddelere müdahale, temel ilk yardım bilgisi, trafik kazalarına müdahale, ileri derece kurtarma eğitimi ve telsiz kullanma konularında eğitim verildi. İtfaiye erlerimiz, itfaiyeciliğin temelini uygulamalı şekilde öğrendiler. Bu uygulamalar, personelimizin yangına müdahalede bilinçli davranmaları konusunda oldukça önemli. Sonuç olarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunmasında verilen eğitimler hayati önem taşımakta” dedi. Yangınlara müdahale konusunda uzmanlaştıklarını ve dünya standartlarının altına indiklerini vurgulayan Ali Gül, “Yangınlara müdahale hızı dünya standartlarında 5 buçuk ila 7 dakika arasında. Bizim birimimiz yangınlara 3 ila 5 dakika arasında müdahaleyi gerçekleştiriyor. Bu noktada dünya standartlarının altına inerek, önemli bir başarıya imza attık” şeklinde konuştu.

manisa itfaiye 2

CETİNHABER

İTFAİYE ERLERİNİN MAAŞLARI NE KADAR?

İtfaiye Maaşları 2016 Ocak Zammı ile birlikte diğer memurların aldığı zam oranı gibi artış göstermiştir. İtfaiye Maaşları Belediyeler tarafından verildiği için her il ve ilçedeki itfaiyelerin maaşı değişiklik gösterebilir.

İtfaiye Maaşları 2016 Ocak ayında aldıkları %3lük zam oranı ile birlikte en düşük tutardan başlayarak 2900 TL ile 4000 TL olarak belirlenmiştir. Zabıta Maaşları ile aynı oranda belirlenmektedir, İtfaiyeciler Zabıta Memuru maaşlarının aldığından biraz daha fazla alabilirler.

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN