Kariyer Hedefleriniz İçin Altın Kurallar

12 Temmuz 2016
Kariyer Hedefleriniz İçin Altın Kurallar

Kariyerinizde Başarıya Ulaşmak İçin Altın Kurallar!

Kariyerinizi değiştirmek, kariyerinizde ilerlemek çok heyecanlı olabilir ama kolay değildir. Yeni beceleriler kazanmak, yeni alternatif kariyer yolları bulmak sanılandan zordur aslında. Fakat bazı kriterlere dikkat edilerek kariyerinizde istediğiniz yerde olabilirsiniz. İşte o kriterleri sizler için listeledik.

Bulunduğunuz Konumu Gözden Geçirin

Şuanda nerede, hangi konumda olduğunuzu ve hedefteki konumunuzu gözden geçirin. Öncelikle bunu çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Mutlaka bir hedefiniz olsun.

Hangi Yönde İyi olduğunuzu Keşfedin

Başarıya ulaşmak için hangi yönde iyi olduğunuzu, hangi yönde güçlü olduğunuzu bilmeniz gerekir. Bu bir merak ya da hırslı yönünüz olabilir.

Zayıf Yönlerinizi Bilin

Bilmeniz gerekenlerden biride kusursuz biri olmadığınızdır. Bunun farkında olmak size daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Böylelikle kariyerinizdeki hedefinize daha iyi odaklanacaksınız.

Temsil Etmeyi Öğrenin

Kariyerinizde sizi hedeflerinize yaklaştıracak kriterlerden biride neleri yapıp neleri yapmamanız gerektiğini bilmektir. Daha da önemlisi, çalıştığınız kurumu, şirketi veya ortakları iyi bir şekilde temsil etmeyi öğrenmek.

Seveceğiniz ve Gurur Duyacağınız İşler Yapın

Bunu ilk kriter olarak da belirleyebilirsiniz aslında. Mutlaka seveceğiniz işleri yapın. Sevdiğiniz işi yaptığınız sürece başarıda beraberinde gelecektir. Yaptıklarınızla da kalbinizin derinliklerinde hissedeceğiniz şekilde gururlandırın kendinizi.

Eleştirilere Açık Olun

Eğer sizi derinden etkileyecek eleştirilerle karşılaşırsanız kötü hislerin sizi tamamen ele geçirmesine izin vermeyin ve soğuk kanlılığınızı koruyun. Görüşmelerinizin her zaman profesyonelce ve istediğiniz gibi geçmeyeceğini bilin.

Uykunuzu Düzene Koyun

Sağlıklı ve düzenli bir uykunun vücuda olan yararları saymakla bitmez. Genelde yedi- dokuz saat arası uyku vücudunuz için yeterli olacaktır. Size uygun süreyi tespit edip buna uymalısınız.

Kendinize Zaman Ayırın

Yaptığınız işlerden ve yoğunluktan uzaklaşmanız ve bir sonraki gündeki görevlerinize hazır olmanız için kendinize vakit ayırın. İşi işte bırakıp, iş dışında bir hayatınızı oluşturun.

CETİNHABER

Anahtar Kelime: ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN