Açıköğretim (AÖF) Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

26 Eylül 2016
Açıköğretim (AÖF)  Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden (AÖF) 22 Eylül tarihinde yapılan duyuru sonrası kayıt yenileme için başvurular başladı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. 22 Eylül tarihinde yapılan duyurunun ardından AÖF Güz dönemi kayıt yenile için başvuru sistemi açıldı. AÖF kayıt yenileme işlemleri için yapılması gerekenler…

AÖF için Ders Ekle-Sil işlemi kayıt yenileme bedelinin ödemesi sonrası gerçekleştirilebilecek.Kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül 2016 yani bugün başlamış olup, 07 Ekim 2016 Cuma gününe kadar açık olacak.

Mazeretli olanlar 07 Ekim 2016 Cuma günü Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemleri ile yenileteceklerdir.

Güz dönem kayıt yenilemede 30 AKTS kredi Fakülte tarafından atanacaktır. Öğrenciler toplamda tekrar ettiği dersler hariç, fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya topmda 45 AKTS’yi geçemeyecek kadar ders ekleyebilir.

Kayıt yenileme işlemleri http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacak.

Öğrenciler ödeme yapmasalar dahi ders ekle-sil işlemlerini yapabilirler. Fakat ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılamamaktadır. Herhangi bir Ders Ekle-Sil işlemi yapmayan öğrenciler para yatırdıkları taktirde, fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş olurlar.

Öğrenciler ödeme yapmadan önce mutlaka http://aof.anadolu.edu.tr adresine girerek sorumluk oldukları dersleri incelemeleri gerekmektedir.

Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayıp daha sonradan tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 6-7 Ekim 2016 tarihleri arasında yine aynı otomasyon üzerinden Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabilirler.

AÖF KAYIT YENİLEME ÖDEME BİLGİLERİ

Ödeme bilgileri ders seçimini tamamladıktan sonra Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimlerini tamamlayan öğrenciler, 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payıödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Vakıfbank şubelerinden, ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.

Mazeretli kayıtların son günü olan 7 Ekim 2016 tarihinde İnternet, ATM ve telefon bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai bitimine kadar ödeme yapabilirler.

Fakat AÖF kayıt yenileme işlemlerinin son günü kredi kartı ile işlem yapılamayacaktır.

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra ödeme makbuzunu mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş dönem borçlarını ödeyip Güz dönemi borcunu yatırmayanların ders seçme işlemleri onaylanmaz.

AÖF Kayıt yenileme için son gün olan 07 Ekim 2016 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecektir. Yapılan açıklamada güz dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır denildi. Aksi taktirde öğrenciler Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybedecektir.

AÖF ŞİFRE İŞLEMLERİ

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi;www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “ Şifre İşlemleri” bölümündeki “ Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemlerimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde veya sonrasında alabilirler.

AÖF HARÇ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Açıköğretim Fakültesi’nde kayıt yenileme işlemi yapacak olan öğrenciler 2016 – 2017 döneminde ne kadar harç ücreti kesin olarak yatıracağı henüz belirtilmiş olmasa da geçen yıllardan farklı olmayacağı öngörülmektedir. Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları Harç Ücretleri, Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları (Felsefe Lisans Programı, Sosyoloji Lisans Programı, Tarih Lisans Programı, Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı) harç ücretleri, İktisat Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri, İşletme Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri 205 TL olarak ödenmesi gerekiyor.

ÇETİN HABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN