Türk Öğrenci Birliği’nden BBC’ye Protesto

26 Temmuz 2016
Türk Öğrenci Birliği’nden BBC’ye Protesto

İngiltere’de Okuyan Türk Öğrencileri Aynı Çatıda Toplayan Türk Öğrenci Birliği (TUSU) , BBC Genel Merkezinde Eylem Yaptı.

Türk Öğrenci Birliği’nden öğrenciler İngiltere Regent Street’te bulunan BBC Genel Merkezi önünde protesto eylemi yaptı. Eylemci öğrenciler “Biz halkız.Bizim irademiz, bizim tercihimizdir.”Ebediyyen demokrasi,” “Mesleğine karar ver: Gazeteci misin, emperyalizmin operasyon  aracı mı?” yazılı pankartların yanı sıra Türk bayrakları taşıdı.

Protestonun Amacını TUSU Genel Sekreteri Mustafa Başkara Açıkladı

BBC Genel Merkezi önünde eylem yapan öğrencileri temsilen konuşmayı TUSU Genel Sekreteri Mustafa Başkara yaptı. Başkara yaptıkları  eylemin amacını, ülkemizde olan olayları batı medyasının kendi kamuoylarına çarptırarak yansıtması olarak açıkladı. Türkiye’ye oynanan oyunlara karşı beraberlik ve birlik içinde olduklarını ve bunu göstermek istediklerini söyledi.

Başkara konuşmasında “Türkiye’de bir demokrasi mücadelesi verildi.Bu mücadelede 240’dan fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Amacımız  tanklarla insanımızın üzerine yürüyen, silahlarla susturabileceğini düşünen,  milletin iradesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisini ve Cumhurbaşkanlığı Sarayını  bombalayan iradeye karşı dimdik duran milletimizin sesini İngiltere’de,  Londra’da, BBC’nin önünde duyurmak.” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler BBC önünde “Vatan sana  canım feda,” “Bize her yer Türkiye,” “BBC ellerini Türkiye’den çek,” “Adil ol  BBC,” “BBC darbeyi desteklemeyi bırak” şeklinde sloganlar attı. Eylemlerini İstiklal Marşını okuyarak bitiren öğrencilerin bir sonraki durağı Türkiye’nin Londra  Büyükelçiliği oldu.Elçilik önünde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a destek sloganları attı.

Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç Öğrencilere Teşekkür Etti

Londra Büyükelçiliği önünde Türkiye ‘ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek sloganları atan öğrencilerin yanına Büyükelçi  Abdurrahman Bilgiç gelerek desteklerinden ötürü teşekkür etti.

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN