Donald Trump Geri Adım Attı

Son Güncelleme 08:10
11 Kasım 2016
Donald Trump Geri Adım Attı

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, başkan adayı iken söylediği “Müslümanların ABD’ye girişini engelleyeceğiz” açıklamasını sitesinden kaldırdı.

Seçim süreci boyunca Müslümanlık karşıtı söylemleri ile büyük eleştirilerin hedefi olan Donald Trump, başkan seçilmesinin ardından İslamofobik açıklamasını internet sitesinden kaldırdı.

ABD Başkanı olarak seçildikten sonra Donald Trump, seçim sürecinde söylediklerinin tersine birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Donald Trump seçim kampanyası sürecinde söylediği “Müslümanların Amerika’ya girişini engelleyeceğiz” açıklaması Trump’ın internet sitesinden kaldırıldı.

DAHA ÖNCE DEFALARCA SÖYLEMİŞTİ

images-2

ABD’nin 45’inci başkanı Donald Trump, aylardır devam eden seçim kampanyası sürecinde, Müslümanlarla ilgili defalarca ırkçı açıklamalar yapmış ve başkan olması halinde Müslümanları ABD’ye almayacağını söylemişti. Başkanlığı garantiledikten sonra New York’ta yaptığı zafer konuşmasında ise, tam tersi mesajlar vererek, “Tüm Amerikalıların başkanı olacağım” diyen Trump’ın sitesinden de Müslüman karşıtı söylemleri kaldırması dikkati çekti.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN