Pokemon Go Hakkında Herşey!

20 Temmuz 2016
Pokemon Go Hakkında Herşey!

Pokemon Go, çok kısa süre içerisinde ünü dünyaya sayıldı, milyonlar tarafından çılgınlarca oynanmaya başlandı. Peki Pokemon Go nedir? Nasıl oynanır? Türkiye’de oynanabilir mi? Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Pokemon Go hakkındaki herşey…

Doksan ve iki binli yıllarda yine ünü dünyaya yayılan çizgi film olan Pokemon’u bilmeyen yoktur. Yine o günlerde de çizgi filmleri herkes tarafından beğenilmişti. Şimdi ise yapımcısı olan Nintendo büyük bir adım attı, kısa sürede dünyada efsaneleşen ve şirket hisselerinin tavan yapmasını sağlayan Pokemon Go’yu çıkardı.

Eylül 2015’de duyurulan ve arttırılmış sanal gerçeklik oyunu olan Pokemon Go’ya akıllı cihazlarınızla, Android ve iOS platformları ile oynayabiliyorsunuz.

Tam Olarak Pokemon Go Nedir?

Akıllı cihazlarımızda yolumuzu bulmakta kullandığımız GPS Harita sistemi verilerini kullanarak, telefonlarımız yardımıyla çevremizdeki pokemon karakterlerini yakalamaya çalışıyoruz ve onları pokemon savaşlarında kullanıyoruz. Yani bir nevi çizgi filminde başroldeki karakter siz oluyorsunuz.

pokemon go başroldeki karakter

Ancak farklı pokemonlar yakalayabilmek ve pokemon savaşları yapabilmek için bazen kilometrelerce yol gitmeni gerekebilir.

Pokemon Go Nasıl İndirilir?

Oyun henüz Türkiye’de direk olarak indirilemiyor. Fakat oyunu oynamak isteyenler farklı yollarla oyunu yükleyebiliyorlar. Sizde indirmek istiyorsanız şu yöntemlerle oyunu yükleyebilirsiniz.

iPhone marka telefona sahipseniz, telefonunuzun ayarlar bölümünde iTunes ve App Store seçeneklerine giriyorsunuz. Burada Apple kimliğini göstere tıkladığınızda Ülke/Bölge veya Country/Region seçenekleri olacak. Oyun resmi olarak Yeni Zellanda ve Avustralya’da yayınlandığı için bölgenizi bu ülkelerden birini seçin. Daha sonra App Store’dan Pokemon Go diye arama yaparsanız oyunu göreceksiniz.

Anroid cihazınıza yükleyebilmek için oyunun APK dosyasını indirmeniz gerekli. Bunun için Google’da Pokemon Go APK dosyası diye arama yaparsanız indirme linkleri karşınıza çıkacaktır. Uygun siteden indirmeyi yaptıktan sonra uygulamayı dosya yöneticinde bulup cihazınıza yükleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Yükleme yaparken “bilinmeyen kaynaklar”ı açmanız gerekecek. Onay verdikten sonra uygulama telefona yüklenecektir.

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Oyun eğlenceli fakat bunun yanında bağımlılık yapma gibi yanları da var. Oluşturulan karakterle harita üzerinde belirtilen noktalara ulaşarak pokemon avına çıkıyorsunuz.

pokemo go oynama

Kendi pokemon koleksiyonunuzu oluşturmak için bazen kilometrelerce yol kat etmeniz gerekebilir. Pokemonlar farklı özellikte ve bazen güç bulunan türlerde olabilir. Oyundaki Trade seçeneğinden avladığınız pokemonları da değiştirebilme imkanınız bulunmakta. Pokemon koleksiyonu oluşturmanın yanında diğer oyuncularla birlikte pokemon savaşları da yapabilirsiniz.

Diğer pokemonları avlarken önceden yakaladıklarınızı kullanıyorsunuz. Bazen savaşlarda zayıf duruma düşen pokemonlarınız da olabilir. Savaş esnasında onları poke toplarına geri çağırabilirsiniz.

Pokemon savaşlarıyla onları eğitmek de mümkün. Zamanla gelişip farklı şekilere dönüşüyorlar, farklı özelliklere sahip oluyorlar. Böylece yeni yeteneklerini kullanabilirsiniz.

Harita üzerinde belirlenen bazı noktalarda, ki buralar çoğu zaman camii, meydan ve çok sayıda insan bulunan yerler oluyor, PokeStop noktaları bulunmakta. Bu noktalardan oyuncuya çeşitli eşyalar kazanıyor, ayrıca yeni pokemonlar elde etmesini sağlıyor.

Pokemon Arayanlara Ücretsiz Çay ve Su İkramı

Eskişehir 19 Mayıs Gençlik Merkezi, çok sayıda pokemon arayan insanların gençlik merkezine gelmesi üzerine twitter hesabı üzerinden şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Açıklamada pokemon arayanlara ücretsiz çay ve su ikramı yapılacağını söyledi. İşte o açıklamalar:

CETİNHABER

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN