Nazlı Ilıcak Tutuklandı

AA
30 Temmuz 2016
Nazlı Ilıcak Tutuklandı

FETÖ darbe girişiminin ardından yapılan soruşturmalar kapsamında Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu  17 gazeteci tutuklandı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü ile ilişkisi olan ve bu bağlamla suça karışmış kişiler birer birer gözaltına alıp sorgulanıyorlar. Aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 17 kişi mahkemede ki ifadelerinin ardından tutuklandılar. İki kişi adli kontrol şartıyla toplam 4 kişi de serbest bırakıldı.

17 Kişinin Emniyetteki İşlemleri Tamamlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen darbe soruşturma kapsamında gözaltına alınan Nazlı Ilıcak, Seyit Kılıç, Yakup Sağlam, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Mehmet Gündem, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Bülent Mumay, Haşim Söylemez, Ali Akkuş, Yakup Çetin, Arda Akın ve Ufuk Şanlı’nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Terör Örgütüne Üye Olmak Suçuyla Tutuklama

Aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 17 kişi terör örgütüne üye olmak suçuyla tutuklandılar. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kişiler ise Yakup Sağlam ve Arda Akın yurt dışına çıkış yasağı konuldu ve hafta bir karakola gidip imza atmalari gerekmektedir.

“Fetö Medya Yapılanmasından Değilim”

Serbest bırakılan bir diğer isim Mumay’ın savcılık ifadesinde, “Fetullah Gülen cemaati hakkında bilgim vardır. Söz konusu cemaatle herhangi bir bağım yoktur. Bu terörist gruba bağlı herhangi bir yayın organında görev almadım. Benim bağlı olduğum tek kurum Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’dir. Söz konusu cemaat terör örgütü olarak kabul edilmeden önce yani 2011 yıllarında cemaatin hazırladığı kumpaslar sonucu gözaltına alınan, tutuklanan arkadaşlarıma destek olan, bu yönde yazılar yazan, sosyal medyada paylaşımlarda bulunan bir gazeteciyim. FETÖ medya yapılanmasından değilim. Bu anlamda tarafıma isnat edilen suçlamaları kabul etmiyorum.” söylediği öğrenildi.

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN