Merkel’den Skandal Türkiye Açıklaması

AA
28 Temmuz 2016
Merkel’den Skandal Türkiye Açıklaması

Almaya Başbakanı Angela Merkel darbe girişimi sonrası Türkiye’deki gelişmeleri çok yakından takip ettiğini söyledi.

Berlin’de basının sorularını yanıtlayan Almanya başbakanı Angela Merkel, “Türkiye’deki gelişmeleri ne kadar takip ediyorsunuz sorusuna?” çok yakından takip ediyorum şeklinde cevap verdi.

Almanya Başbakanı Merkel, Berlin’de basına yaptığı açıklamada Türkiye’ye ilişkin soruya, “Türkiye’deki gelişmeleri çok yakından takip ediyorum. Darbe girişimini yapanlara karşı hukuk devleti olarak Türkiye’nin her türlü imkanı kullanması doğal, ancak endişe duyuyorum” dedi.

Darbe girişimi yapanalara karşı hukuk devletinin her türlü imkanlarının kullanılmasını belirten Merkel, Türkiye’de darbe girişimi yapanlara karşı orantısız güç kullanıldığını  ve bu konuda endişe duyduğunu dile getirdi. Darbe girişim sonrasında Türkiye’de çok sert önlemler alındığını iddia eden Merkel Türkiye’nin çok sert prosedür uyguladığını ve bu konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile görüştüklerini belirtti.

Ancak Merkel, “Bir hukuk devletinde, ölçülülük ilkesi tamamen sağlanmalıdır. Beni de endişelendiren ve yakından izlediğim husus da bu” diye de ekledi.

Merkel, konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü söyledi.

Almanya Başbakanı Merkel ayrıca, AB ile Türkiye arasındaki göçmen anlaşmasının her iki tarafın da çıkarına olduğunu ifade etti.

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN