DAEŞ Tarafından Ateşe Verilen Irak Petrolü 4 Aydır Söndürülemiyor

Son Güncelleme 20:18
22 Kasım 2016
DAEŞ Tarafından Ateşe Verilen Irak Petrolü 4 Aydır Söndürülemiyor

Terör Örgütü DAEŞ tarafından ateşe verilen ve milyonlarca dolar zarara neden olan Irak’ın petrol kuyuları 4 aydır söndürülemiyor.

DAEŞ’e karşı yürütülen hava operasyonlarını engellemek için terör örgütü DAEŞ’in ateşe verdiği, Irak’ın Musul kentine bağlı Kayyara kasabasındaki petrol kuyularındaki yangın 4 aydır söndürülemiyor.

YÜKSEK TEKNOLOJİ OLMADIĞI İÇİN AYLARDIR YANIYOR

Musul’daki operasyonlar devam ederken DAEŞ‘in ateşe verdiği petrol kuyularındaki yangın, yüksek teknoloji olmadığı için 4 aydır söndürülemiyor.

Kayyara kasabasında, 10 zengin petrol kuyusunun bulunduğu bölgedeki yangının söndürülmesi için itfaiye ekiplerince çalışma yürütülüyor.

MİLYONLARCA DOLAR ZARARIN YANINDA HALKIN SAĞLIĞINI DA TEHDİT EDİYOR

Irak’ı milyonlarca dolar zarara uğratan petrol yangını, kasaba halkının sağlığını da tehdit ediyor. Yangın nedeniyle kasaba üzerinde siyah bulutlar oluştu. Kasaba sakinlerinin karbondioksit soluması sebebiyle özellikle çocukların sağlığı tehdit altında. Yerel halk son zamanlarda en çok solunum rahatsızlığından şikayet ediyor.

DEAŞ militanları 24 Ağustos’ta kasabayı terk ederken Irak ekonomisinin can damarlarından olan 10 petrol kuyusunu ateşe vermişti.

Son Güncelleme 20:18 22/11/2016

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN