Halep’te Büyük Operasyon

AA
31 Temmuz 2016
Halep’te Büyük Operasyon

Halep’te olan kuşatmayı kırmaya yönelik büyük operasyon Suriyeli muhalifler tarafından başlatıldı. Bu operasyona ‘Halep Kuşatmasını Kırma’ operasyonu adı verildi.

Halep uzun zamandır rejim güçlerinin kontrolü altında yer alıyordu.  Suriyeli muhalifler Halep kuşatmasını kırmak için büyük bir operasyon düzenliyor. Bu operasyona ‘Halep Kuşatmasını Kırma’ operasyonu adı verildi.

Rejime Ait Tankla Askeri Araç İmha Edildi

Suriyeli muhaliflerin düzenlediği bu operasyon kentin güneyinden başladığını ifade eden kaynaklar, Fetih ordusunun kentin güneyinde Raşidin semtinden rejim güçlerine ait bir tankla askeri aracı imha ettiklerini duyurdu. Ahrar Şam’ın askeri sözcüsü youtube da yayınlamış olduğu bir video ile operasyonun başladığını duyurdu.

Uçaklardan Engellemek İçin Lastik Yakıyorlar

Halepteki yerel aktivistlerden olan Yassir Ebu Ammar’da muhaliflerin kontrolünde yer alan birçok semtte rejim ve Rus uçaklarını engellemek ve korumak için lastik yaptıklarını söyledi.

Raşidin Tepeleri Muhaliflerin Kontrolü Altında

Suriyeli muhaliflerin başlatmış oldukları bu operasyonda rejime ait 3 tankın alındığını ve 4 askeri aracın imha edildiğini belirtti. Halep’in güneyinde yer alan Hikme Okulu, Muhabe ve Raşidin tepeleri muhaliflerin kontrolü altına geçti.

 

 

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN