Google’ın Kar Gelirleri Arttı

NEWYORK
29 Temmuz 2016
Google’ın Kar Gelirleri Arttı

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan google ve onun ana kuruluşu olan Alphabet”in net kârları ve gelirleri arttı.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan google ve onun ana kuruluşu olan Alphabet”in net kârları ve gelirleri arttı.

Dünya devi teknoloji şirketlerinin yapmış oldukları açıklamaya göre, Alphabet 2016 yılının ikinci çeyreğindeki net karı geçen yılın ikinci çeyreğindeki net kâra göre yüzde 26 artmış bulunmakta olduğunu açıkladılar. Bu kâr oranları rakamsal olarak bu yıl 4.9 milyar dolar geçen yıl 3.9 olarak kaydedildi.

Rakamsal olarak ifade edecek olursak geçen yılın ikinci çeyreğinde 17.7 milyar dolar gelir elde eden Alphabet’in bu yılın aynı döneminde yüzde 21 artışla 21.5 milyar dolar gelir elde etti.

Google’ın Net Kâr Ve Gelirlerinde Artış Görüldü

google Google herkesin adını bildiği büyük bir teknoloji devidir. Google, Alphabet bünyesinde faaliyet göstermektedir. Google ‘ın net kâr ve gelirlerinde artış görüldü.

Google’ın net kâr ve gelir rakamlarına bakacak olursak, 2016 ikinci çeyreğinde net kârı yüzde 25 artışla 7 milyar dolara yükselirken, geliri de yüzde 21 artışla 31.3 milyar dolar oldu. Google’ın geçen yıl ki ikinci çeyrek verilerine baktığımız da net kârı 5.6 milyar dolar ve geliri de 17.6 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Google’ın Reklam Gelirlerinde De Artış Oldu

Dev teknoloji devi google, google reklamlarından büyük bir gelir elde ediyor. Reklam gelirindeki artış ise şu şekilde, geçen yılın ikinci çeyreğinde yüzde 19’luk artışla 19.1 milyar dolar oldu. Geçen yılın aynı döneminde ise reklam gelirlerinden elde ettiği kazanç 16 milyar dolar oldu.

Newyork Borsasının Kapanmasının Ardından Kazanç Sağladı

Newyork borsasının kapanış yapmasının ardından Alphabet’in hisselerinin yüzde 4.4 değer kazandığı öğrenildi. Piyasa analistlerine göre, bilanço rakamlarının beklentilerim üzerinde geldiği ve şirketin hisselerine asıl etkinin cuma günü görüleceğini belirtti.

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN