Flaş İddia: Trump Pakistanlı, Asıl İsmi İbrahim Han

Son Güncelleme 17:15
15 Kasım 2016
Flaş İddia: Trump Pakistanlı, Asıl İsmi İbrahim Han

Pakistan’da bir TV Kanalı, ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın Pakistan’da doğduğunu ve gerçek adının Davut İbrahim Han olduğunu iddia etti.

Pakistan haber kanalı Neo News, ABD’nin yeni başkanı Donald Trump hakkında ilginç bir iddia ortaya attı. Trump’ın gerçekte Pakistanlı bir aileden geldiğini ve esas adının Davut İbrahim Han olduğunu öne sürdü. İddiaya göre Donald Trump henüz çocuk iken ailesini trafik kazasında kaybetti.

“İNANIN YA DA İNANMAYIN…”

Haber spikeri, “İnanın ya da inanmayın başkan Donald Trump, Pakistan’da doğdu, Amerika’da doğmadı” iddiasında bulundu. Haber kanalı sarışın bir çocuk fotoğrafı yayınlayarak bunun Trump’ın çocukluğu olduğunu öne sürdü.

“AİLESİNİ KAYBEDİNCE İNGİLİZ YÜZBAŞI TARAFINDAN LONDRA’YA GETİRİLDİ”

Tuhaf teori Trump’ın ailesini trafik kazasında kaybetmesinin ardından Hint asıllı bir İngiliz yüzbaşı tarafından Londra’ya getirildiğini savunuyor. Daha sonra da evlat edinilen Trump’ın 1955’te ABD‘ye götürüldüğü öne sürülüyor.

TWITTER KULLANICILARI HABERİ Tİ’YE ALDI

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Twitter üzerinden haberi paylaşarak ti’ye aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, 70 yaşındaki Trump’ın çocukluğunun geçtiği yıllarda renkli fotoğraf teknolojisinin olmadığını belirtti. Buna karşılık veren kullanıcılar ise fotoğrafın sonradan renklendirilmiş olabileceğine dikkat çekti.

TRUMP, OBAMA’NIN DOĞUM YERİNİ TARTIŞMAYA AÇMIŞTI

Trump, seçim kampanyasında uzun süre, Barack Obama’nın ABD topraklarında doğmadığını öne sürerek, Hawaii doğumlu siyasetçinin doğum sertifikasının meşruiyetini sorgulamıştı. Obama da bu yüzden Trump ile dalga geçmişti.

Trump, eylül ayında yaptığı açıklamada ise Obama‘nın ABD’de doğduğunu kabul ederek, iddialarını geri çekmişti.

ABD anayasasına göre, bir kişinin ABD Başkanı olabilmesi için 35 yaşını doldurması, 14 yıl ABD’de yaşaması ve doğduğunda Amerikan vatandaşı olması gerekiyor. Ancak anayasada “Doğduğunda Amerikan vatandaşı olma” şartının tanımı yer almıyor. ABD Başkanı Barack Obama, doğum kayıtlarına göre ABD toprağı olan Hawaii’de dünyaya geldi. Trump’ın iddiası doğru olsaydı Obama’nın başkanlığı hukuki tartışmalara yol açabilirdi.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN