Ezanı Yasaklayan İsrail’i Protesto Etmek İçin Parlamentoda Ezan Okudu

Son Güncelleme 07:20
15 Kasım 2016
Ezanı Yasaklayan İsrail’i Protesto Etmek İçin Parlamentoda Ezan Okudu

İsrail’in hoparlörden ezan okunmasını yasaklaması üzerine Arap asıllı İsrail Milletvekili Tiybi, protesto amacıyla İsrail Parlamento’sunda ezan okudu.

İsrail’in “gürültü kirliliğine neden olduğu” iddiasıyla hoparlörden ezan okunmasını yasaklaması üzerine tepkiler devam ediyor. Bu sefer İsrail Parlamentosundaki genel kurulda konuşma sırası kendisine gelen Arap asıllı İsrail Milletvekili Tiybi, kararı protesto etmek için ezan okudu.

“EZAN BU VATANIN GERÇEKLİĞİDİR”

Kur’an-ı Kerim ve Luka İncili’nden ayetler okuyan Tiybi, “Asıl karıştırıcı ve gürültü çıkarıcı Netanyahu’dur ve Müslümanlara karşı İslamofobik kampanyayı sürdürendir. Ezan bu vatanın gerçekliğidir ve ayrılmaz bir parçasıdır.” dedi.

“BİZ DİNİ RİTÜELLERİNİZE KARIŞMIYORUZ”

İsrail askerlerinin cami ve kiliselere saldırılarda bulunduğunu hatırlatan Tiybi, şöyle devam etti:

“Biz de cuma ve cumartesi günleri Şofar’a üfleyerek çıkardığı sesten ve özel bayramlarınızda dolaşma yasaklarınızdan rahatsız oluyoruz. Ancak biz itiraz etmiyor ve dini ritüellerinize karışmıyoruz.”

“ALLAH SİZDEN BÜYÜKTÜR”

İsrail askerlerinin “Allahu Ekber” diyenlerin üzerine de köpek saldığını ifade eden Tiybi, “O zaman Allah sizden büyüktür demiştim, bugün yine aynı şeyi tekrarlıyorum, Allah sizden büyüktür ve sizin köpekliğinizden çektiklerimiz nedir böyle?” diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN