Ermeni Tasarısına Red Oyu Veren Alman Vekil Cezalandırıldı!

22 Ekim 2016
Ermeni Tasarısına Red Oyu Veren Alman Vekil Cezalandırıldı!

4 ay önce Ermeni iddialarını içeren tasarının oylamasında tek red oyu veren CDU Milletvekili Bettina Kudla, yeniden milletvekili adayı gösterilmedi. Alman medyasında ‘cezalandırıldı’ olarak yorumladı.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Ermedi iddialarını içeren yasa tasarısı oylamasında tek red oyu veren Bettina Kudla, Leipzig kentindeki bölgelerden genel seçimler için doğrudan milletvekili adaylarının belirlendiği toplantıda “Leipzig-Nord” bölgesinden yeniden milletvekili olmak için aday oldu. Kudla, ilk turda 126 delegenin 36’sının oyunu aldı fakat 2 adayın gerisinde kaldı.

Gelecek genel seçimlerde “Leipzig-Nord” bölgesi için Kudla’nın yerine salon bisikleti dalında Olimpiyat Şampiyonu olan 48 yaşındaki Jens Lahmann doğrudan milletvekili adayı olarak seçildi.

ALMAN MEDYASI “CEZALANDIRILDI” ŞEKLİNDE YORUMLADI

kudla-alman-milletvekili

Alman medyası da Kudla’nın aday gösterilmemesini, delegelerin Kudla’yı cezalandırdığı şeklinde yorumladı. Haberlerde toplantının Leipzig’deki büyük bir otelin “İstanbul” salonunda yapıldığına da işaret edildi.

Federal Meclis’te 2 Haziran’da yapılan oylamada Ermeni iddialarını tanıyan karar tasarısına tek milletvekili olarak ret oyu veren Kudla, oylamanın ardından, diğer ülkelerdeki olaylarla ilgili tarihi değerlendirmelerde bulunmanın Alman Federal Meclisinin görevi olmadığını açıklamıştı.

Son dönemde sosyal paylaşım sayfası Twitter‘den paylaştığı mesajlarla kamuoyunda eleştirilen Kudla, Alman medyasında Türkiye’ye yönelik karalama haberlerini de eleştirmişti.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN