Erdoğan Haddini Bil Dedi! Cevap Gecikmedi!

AA
30 Temmuz 2016
Erdoğan Haddini Bil Dedi! Cevap Gecikmedi!

Erdoğan haddini bil dediği generalden cevap geldi. ABD’li general Joseph Votel darbe girişimle ilgisi olmadığını ve İŞİD’e karşı mücadele ortaklığının devam etmesini beklediğini söyledi.

FETÖ’nün darbe girişiminin başarısızlığa uğraması sonucu ABD’li generalden açıklama gelmişti. Türkiye’deki bu durumdan endişe duyduğunu ve bölgedeki operasyonları etkileyebileceğini söylemişti.

Erdoğan’dan Generale Cevap “Haddini Bil!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan generale yanıt gelmişti, “Abd’de önemli makamda olan bir general ‘İrtibat halinde olduğumuz üst düzey komuta kademesinde olanlardan içeri alınanlar olduğunu görüyorum’ diyor. İnsan biraz sıkılır. Bunun kararını vermek senin haddine mi, haddini bileceksin, sen kimsin? Sen benim ülkemdeki, yapılan bir darbe girişimine yönelik kalkıp bu darbe girişimini püskürten bu devlete teşekkür edeceğine darbecilerin yanında yer alıyorsun” şeklinde cevap vermişti. Dün akşamda külliyede yapmış olduğu konuşmada bunu tekrarladı.

Generalden Erdoğan’a Cevap Gecikmedi

ABD’li generalden açıklama geldi ‘Türkiye’deki darbe girişimiyle herhangi bir alakam yok’ dedi. General Joseph Votel, Türkiyenin uzun yıllardır hayati önemde olan bir ortak olduğunu belirtti ve İŞİD’e karşı yapılan operasyonlarda karşılıklı ortaklığın devam etmesini beklediklerini söyledi.

Savunma Bakanlığı Sert Tepki Karşısında Geri Adım Attı

ABD savunma bakanlığının sitesinde yer alan açıklamada Votel’in açıklamalarına yer verilmesi, Türkiye’nin sert tepki verdiği açıklamaların yer almaması bu durumun ABD savunma bakanlığının geri adım attığı şeklinde yorumlanıyor.

Türkiye Çok Önemli Bir Müttefik

Joseph Votel’in bugün yapmış olduğu açıklamada Irak ve Suriye ile en uzun sınıra sahip olan Türkiye’nin ABD için çok önemli bir müttefik olduğu belirtildi. Türkiye de askerlerinin bulunduğunu Suriye ve Irak yaşanacak önemli bir gelişmede askerlerini hemen bölgelere yönlendirebileceğini açıkladı.

ABD Ordusunun Resmi Görüşü Değil Şeklinde Yorumlanıyor

Türkiye’nin  çok sert tepki gösterdiği ABD’li generalin açıklamalarına savunma bakanlığının yer vermemesi, ABD ordusunun Türkiye’ye yönelik bir mesajı olduğu ve bu mesajda Votel’in açıklamalarının ‘ABD ordusunun resmi görüşü değil’ şeklinde yorumlanıyor.

 

 

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN