Trump’ın Müslümanlık Karşıtı Uygulaması Askıya Alındı

29 Ocak 2017
Trump’ın Müslümanlık Karşıtı Uygulaması Askıya Alındı

ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 Müslüman ülke vatandaşlarının Amerika’ya girişini yasaklayan kararı mahkeme tarafından geçici olarak askıya alındı.

ABD’de bir federal mahkeme 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan başkanlık kararnamesini geçici süreyle askıya alarak, havalimanlarında gözaltına alınanların sınır dışı edilmemesine karar verdi.

New York federal mahkemesinde görülen duruşmada, Federal Hakim Ann Donnelly, sınır dışı kararının “onarılmaz bir zarara” neden olabileceği gerekçesiyle ABD’ye girişlerine sınırlama getirilen ülkelerin vatandaşlarının geçici olarak ABD’de kalması yönünde karar aldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın imzaladığı Suriyeli mültecilerin ABD’ye gelişini askıya alan ve Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan kararnamenin cuma günü yürürlüğe girmesinin ardından New York’ta John F. Kennedy Havalimanı’nda iki Irak vatandaşı göz altına alınmıştı.

KARARIN DURDURULMASI İÇİN DAVA AÇILMIŞTI

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinden avukatlar gözaltına alınan Irak vatandaşlarının serbest bırakılması ve Trump’ın mültecilerin ve bazı Müslüman ülkelerin vatandaşlarının ülkeye girişini engelleyen kararın durdurulması için dava açmıştı.

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

1 Yorum - "Trump’ın Müslümanlık Karşıtı Uygulaması Askıya Alındı"

avatar
Mete
Ziyaretçi

şaşırmadım

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN