Başbakan Binali Yıldırım Fransa’daki Terör Olayları İle İlgili Açıklama Yaptı

15 Temmuz 2016
Başbakan Binali Yıldırım Fransa’daki Terör Olayları İle İlgili Açıklama Yaptı

Başbakan Binali Yıldırım Fransa’da Gerçekleştirilen Terör Olaylarına İlişkin Açıklama Yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Fransa Nice’daki terör saldırısını kınayarak, terör olaylarının önüne geçebilmek için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, ülkelerin daha sıkı bir iş birliği içinde çalışma gerektiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, NATO’nun aldığı kararla, ülkelerin bayraklarını yarıya indireceğini açıkladı. Ayrıca Fransa’daki terör olaylarını tekrar şiddetle kınadığını belirtti.

Terörle Türkiye yıllardır mücadele içinde olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım şu açıklamalarda bulundu: “Terörün tek hedefi insanlığı öldürmek, insanlığa korku salmak. Terörle mücadelede fark gözetmek, kimisini az günahkar, kimisini masum görmek en büyük yanlıştır. Bu yanlış yıllardır yapıldı. Gerek son İstanbul saldırısı, gerek bu Fransa’daki hadise bir güzel dayanışmayı daha ortaya koydu. İstanbul saldırısında bütün dünya nasıl kenetlendiyse, bugün Fransa‘da yaşananda da dünya teröre karşı tek yürek olmak içerisinde mücadeleyi sürdürmek konusunda kararlılığı gösteriyor. Yaşanabilecek terör olaylarının önüne geçmek için BM başta olmak üzere, birçok ülkenin daha sıkı işbirliği içinde olması gerek. Bilgi paylaşımı, istihabarat olarak küresel terörü bitirmenin hayati öneme sahip olduğunu biliyoruz.”

Fransa’nın Sadece Türkiye’de Tedbir Alması Yeterli Değil

Fransa’nın Türkiye’deki büyükelçiliklerini ve konsolosluklarını kapatması hatırlatılınca Başbakan: “İstanbul terörün hedef merkezlerinden bri. O yüzden bütün güvenlik birimlerimiz terör ataklarına karşı tedbirlerini almaya devam ediyor. Tedbirler en üst düzeyde alınacak ama takdir edersiniz ki istemesek de zaman zaman terör hadiseleri meydana geliyor. Terörün kimi ne zaman vuracağı belli olmaz. Fransızların bu kadar titizlenmesi, Türkiye’de tedbir alması yeterli olmadı. Terör Fransa’nın kalbinde kendisini gösterdi. O yüzden o ülke güvenli bu ülke güvensiz gibi değerlendirmeler anlam ifade etmiyor”

CETİNHABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN