Avrupa’nın Göbeğinde Terör Örgütü PKK-PYD Sergisi!

12 Temmuz 2016
Avrupa’nın Göbeğinde Terör Örgütü PKK-PYD Sergisi!

Avrupa Partamentosu’nda Terör Örgütleri Olan Pkk ve Pyd’nin Sergisi Açıldı!

Brüksel’de yer alan Avrupa Parlamentosu’nda açılan terör örgütü Pkk’nın ele başı Abdullah Öcalan’ın ve diğer teröristlerin fotoğrafları sergileniyor!

Terör örgütü PKK ve onun Suriye uzantısı olan PYD örtütlerine bağlı teröristlerin fotoğraflarının bulunduğu bir sergi, Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda açıldı.

pkk sergi 1

Sergi, Avrupa Parlamentosu(AP) Sosyal Demokrat Grubu Milletvekili Josef Weindenholzer’ın ev sahipliğinde açıldı. Fotoğrafları ise Avusturyalı Thomas Schmidinger çekti.

pkk sergi 2

Sergide PKK’lı teröristler ve Suriyeli uzantıları olan PYD, YPJ ve YPG’li teröristlerin fotoğrafları bulunuyor. Sergi 1 Hafta bulunca açık kalacak.

pkk sergi 4

2013 Yılında çekilen fotoğraflar da terör örgütü lideri Öcalan’ın fotoğrafları görülüyor.

pkk sergi 5

 

pkk sergi 6

Terörle mücadele Türkiye’den kanunu değiştirmesini isteyen AP’de daha önce de terör örgütlerini simgeleyen bez parçaları asılmıştı.

pkk sergi 8

18 Mart’ta Türkiye-Avrupa Birliği zirvesi öncesi Brüksel’de terör örgütü adına açılan bu çadır ise Türkiye’nin tepkisine neden olmuştu.

IŞİD-PKK karşılaştırması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 30 Haziran’da Brüksel’e yaptığı ziyarette konuya ilişkin şunları söylemişti:

“Teröristler ile ilgili ifade özgürlüğü konusunda da çifte standarttan uzak durmamız lazım. Bugün Avrupa Parlamentosu’nda IŞİD’in paçavralarına izin verilmiyorsa PKK’nın paçavralarına da izin verilmemesi lazım. IŞİD’in Avrupa içinde uyuşturucu kaçakçılığı, insan kaçakçılığı yapmasına nasıl izin verilmiyorsa PKK’nın bu tür faaliyetlerine de göz yumulmamalıdır. Dolayısıyla ifade özgürlüğü konusunda da maalesef bu çifte standardı görüyoruz. Bu konuda net ve ilkeli olmamız lazım.”

18 Mart’ta yapılan Türkiye-AB zirvesi öncesi Belçika’nın PKK’ya zirvenin yapıldığı AB Konseyi arkasında çadır kurmaya izin vermesi Ankara’nın tepkisini çekmişti.

Son operasyon altı yıl önce

Çadırın kurulduğu Belçika, terör örgütleri PKK ve DHKP-C’nin Avrupa’da en yoğun faaliyette bulunduğu ülkelerin başında geliyor. Örgüt liderlerinin yaşadığı ülkeden PKK’nın televizyon kanalları da yayın yapıyor. Ülkede birçok derneği bulunan PKK’ya karşı en son 2010 yılında operasyon düzenlendi.

Sadece Belçika değil, Almanya, Avusturya, Danimarka, Fransa, Hollanda, İsveç ve Yunanistan başta olmak üzere diğer AB ülkelerinde de terör örgütü PKK faaliyet yürütüyor. AB’nin terör örgütleri listesinde olmasına rağmen, bu örgüte karşı adım atılmaması Türkiye’nin tepkisini çekiyor.

CETİNHABER

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN