Amerika, Nihayet İklim Değişikliklerini Ciddiye Alıyor

20 Temmuz 2016
Amerika, Nihayet İklim Değişikliklerini Ciddiye Alıyor

İklim değişikliğinin yarattığı maliyetler, artık ekonomik risklerle beraber değerlendiriliyor. Amerika artık bu maliyetler için gerekli önlemleri alma yönünde adım atmak istiyor.

Amerikalı şirketler için iklim değişikliklerinin yarattığı maliyet artık diğer ekonomik risklerle beraber değerlendiriliyor. Amerikan Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki 25 yıl içerisinde hortum ve fırtınaların maliyetinin 35 milyar dolara ulaşacağı, tarım istihdamının bu nedenle yüzde 14 değer kaybedeceği, özellikle mısır ve buğday üreticilerinin maliyetlerinin iklimsel değişikliklerden etkilenen kesimlere göre daha büyük olacağı belirtildi. Sıcak hava dalgalarının açtığı zararla birlikte 12 milyar dolara varan elektrik maliyetlerinin ortaya çıkacağı da öngörülüyor.

iklim değişikliği

Amerikan yönetimine Beyaz Saray’da sunulacak değerlendirme raporunun sonrasında şirketlerle de paylaşılması bekleniyor. Politikacılar arasındaki iklim değişiklerinin önemine dikkat çekmeye çalışan raporda, ülke yönetiminde iklimsel risklere halen daha yeterli önemin atfedilmediği, bunun nedeninin ise çözüm yollarının maliyetinin yüksekliği olduğu belirtildi.

Amerikan Reasürans Birliği Başkanı Frank Nutter, iklim değişikliklerin etkilerinin sektörel projeksiyonlarda dikkate alınması gerektiğini ve bu durumun beraberinde etkin bir risk dikkat çekmek için Başkan Barak Obama tarafından önerilen yeni emisyon yasası ABD Ticaret Odaları Birliği ve Amerikan Konfederasyonları tarafından, yarattığı yüksek maliyet nedeniyle boykot edilmişti. Ancak sektörde hakim olan görüş, yasanın onaylanarak gerekli önlemlerin alınacağı yönde.

CETİNHABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam




SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN